bakırköy masaj

Bakırköy veya civarında mı yaşıyorsunuz veya bulunuyorsunuz ve masaj arıyorsunuz? O zaman size harika bir masaj fırsatı sunabilirim. 🙂

masaj adresi – harika masaj için rehber

Eğer ellerinizi kullanarak neler yaptığınızın bilincindeyseniz, masaj konusunda fazlaca popüler olabilirsiniz. Farklı türlerde, farklı nedenlerle masaj yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Belki sırt sorunu yaşayan bir tanıdığınız vardır ve bu kişiye yardım etme keyfini yaşayabilirsiniz.

Okumaya devam…

İster evde masaj, ister evimde masaj, ister evinizde masaj, ister evinde masaj arayın, bilinçli olmak önemlidir. Bağımsız çalışan istanbul masöz veya spa hamam gibi olanaklar sunan masaj salonu tercih edebilirsiniz. Arkadaşlarınıza masaja nereye gittiklerini sorun. Rahat edebileceğiniz bir masöz veya masaj terapisti bulmak bazen zor olabilir fakat tanıdığınız birinin sürekli gittiği ve güvendiği biri size daha iyi hissettirecektir. Nereyi veya kimi deneyeceğinize karar vermeedn önce çevrenizdeki insanlara bu konuyu danışın veya internette araştırma yapın. Size uygun masaj fırsatları bulabilirsiniz. 🙂

Eğer bebeğiniz uyku problemleri yaşıyorsa, ona da masaj yapmayı deneyin. Masaj rahatlatıcı ve ebeveynler için uygulanması kolay bir yoldur. Bebeği kucağınıza alıp onu rahatlatın ve sırtını, bacaklarını, kollarını ve boynunu yavaşça ovalayın. Hatta masajı daha keyifli hale getirmek için bir tutam yağ bile kullanabilirsiniz.

istanbul bakırköy masöz

Eğer stresliyseniz veya diğer olumsuz duygulardan şikayetçiyseniz, yani bakırköy masaj arayışınız varsa, bedeninizin spesifik noktalarına odaklanmanız iyi olabilir. Sinir uçlarına odaklanmak vücudunuzun rahatlamasını sağlar. Hassas sinir uçları omurganız boyunca, başınızın üstünde ve yüzünüzün değişik bölgelerinde konumlanmıştır. Derin bir nefes almadan  önce başınızın üst bölgesine, alnınıza, yanaklarınıza ve çenenize yumuşak dokunuşlar uygulayın.

Masaj terapistinizi seçmeden önce internette biraz gezinin ve bilgilere ve yorumlara göz atın. Nasıl ün saldıklarını öğrenmek paranızı alelade bir masaja harcamamanız açısından önemlidir. Terapistinizin sitesinde tarafsız, objektif bakırköy masözbilgiler arayın. Benim sitem gibi siteler profesyonel çalışma ve uzmanlığın göstergesidir. 🙂

Asya masajları vücuttaki rahatlatıcı etkileriyle bilinmektedir. Çok yaygın olmayan fakat çok rahatlatıcı Asya masajlarından biri de Endonezya-Javan masajıdır.

Bu metotta terapist her iki elini de kullanır ve cildin derinine temas etmek için parmak eklemlerini kullanır. Bu yöntem sıkışmış kaslarınızın rahatlamasına oldukça yardımcı olacak.

bakırköy masaj salonu

Masöz bayana bedeninizin rahatlaması konusunda yardımcı olmanız iyi olur. Bazı kaslarınızı veya bölgelerinizi kasmayın. Masajdan fayda görmeniz için masaj terapistinizzi bedeninizi ne şekilde yönlendirmeniz gerektiğini bilir, ancak işini yapması siz gevşemediğinizde mümkün olmaz. Olanlara derin nefes alarak bir süre izin vermeniz iyi olacaktır. Masöz bayana mükemmel bir iş çıkaracağına dair güven duyun.

Eğer duygusal bir dönemden geçiyorsanız veya fazla gergin hissediyorsanız, aromaterapi masajı sizin için çok uygundur. Terapist teninize masaj uygularken kokulu yağlar kullanır. Tam olarak hangi yağın size enerji vereceği, size  rahatlatacağı ve gerginliğinizi yok edeceği konusunda bilgilidirler. Lavanta genellikle zihni ve bedeni sakinleştirmek ve size huzur vermek için kullanılır.

Masaj yaptırdıktan sonra yavaşça kalkmayı sakın unutmayın. Yaklaşık son bir saatinizi yüz üstü yatarak ve gevşemiş bir halde geçirdiniz. Muhtemelen ilk kalktığınızda biraz sersemlemiş hissedeceksiniz. Bu yüzden, dengenizi kurduğunuzdan emin olun.

bakırköyde masaj

Kendinize nasıl masaj yapabilirsiniz? Yani istanbul masöz yerine siz yapacaksınız 🙂 Ne kullanılırsanız kullanın! Masaj yaptığınız düğüm, uyluk kemiğinizin üzerindeyse niçin dirseklerinizi kullanmayasınız? Boynunuz mu ağrıyor? Parmaklarınız da iş görecektir fakat boynunuz için bir masaj silindiri de edinebilirsiniz. Değişik araçlar ve bedeninizin değişik bölgelerini kullanmayı deneyin ve hangileri sizin işinize yarayacak görün.

Bu zaten bildiğiniz bir şey olabilir fakat masaj terapistinize bahşiş verirken cömert davranmayı unutmayın. Bu yalnızca nezaket gereği değil, eğer bir daha gelmeyi düşünüyorsanız terapistinizin saygısını kazanmanızı da sağlayacak bir davranıştır. Özellikle en iyi masaj deneyimlerinizden birini yaşadıysanız mutlaka 🙂 Ayrıca masajlarınıza her zaman vaktinde gidin. Bu yalnızca ciddiyetinizin göstergesi değildir. Aynı zamanda başka birinin masaj vaktini çalmamanız gerekir.

Tırmıklama tekniğini kullanarak harika bir sırt masajı yapmanız mümkündür. Parmak uçlarınızı kullanarak bunu yapabilirsiniz. Parmaklarınızı birbirinden ayırarak omuz bölgesinden masaj uygulamasına başlayabilirsiniz. Kişinin sırtından aşağı doğru elllerinizi yavaş şekilde kaydırın. Parmaklar omurga boyunca hareket etmeli, ancak omurgaya direk olarak dokunmamaya çalışmalısınız. Her bir eliniz farklı hareket edebilmeli, biri yukardan aşağı, diğer diğer yönde gibi.

bakırköy masajSinüslerinizdeki baskıyı ve tınanıklığı hafifletecek bir masaj mevcuttur.

Bu masajı uygulamak için parmaklarınızı burnunuzun hemen üst kısmına yerleştirerek başlayın ve parmaklarınızı bastırın. Dışar doğru ovmaya dikkat edin.

Daha sonra parmaklarınızı gözlerinizin altına koyun ve aşağı doğru ovun.

Baş parmaklarınızla elmacık kemiklerine masaj yapın ve daha sonra paş parmaklarınızı şakaklarınıza koyarak küçük daireler çizin.

sağlıklı masaj

Tıka basa dolu bir mideyle masaj randevusuna gitmekten kaçının. Randevunuza yarım saat kala yemek yemeyi bırakmanızda fayda var. Masaj sırasında bir süre yüz üstü yatmanız gerekir ve eğer karnınız sonuna kadar doluysa bu pozisyon çok rahatsız hissetmenize sebep olacaktır.

Sıcak taş masajı ısıtılmış taşlar ve nazik dokunuşları bir araya getirir. Yumuşak taşlar ısıtılır ve kas geriliminin giderilmesi için sırta ve vücudun diğer bölgelerine yerleştirilir. Masaj terapisti taşları hafifçe cildinize bastırır ve dairesel bir hareketle nazikçe ovalar. Böylece gerginlik giderilir.

Masaj istanbul yaparken yaratacağınız atmosfer partneriniz için harikalar yaratabilir. Onu rahatlatmak için arka planda hafif bir müzik çalmayı deneyin. Tenine uyguladığınız yağı nazikçe yayın. Mumlar da partnerinizin duyularını rahatlatacak ve gevşetecektir. Yumuşak ve loş bir ışıklandırma kullanmak da onu rahatlatacak ve masaj için ideal bir ruh haline sokacaktır.

bakırköy istanbul masaj

Egzersiz yapmadan önce ve yaptıktan sonra bedeninizi iyi bir masajla ödüllendirmelisiniz. Egzersizden önce, ellerinizle kol ve bacak bölgelerinizdeki kan akışını düzenlemek için yumruklama yöntemiyle masaj yapın. Egzersizden sonra da kaslarınızı yumruğunuz veya avuç içinizle ovarak yatıştırın. Bu iyileşme sürecinizi hızlandıracak ve yabancı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır.

Eğer iyi masaj yapmak istiyorsanız, artık ellerinizi nasıl kullanacağınız hakkında yararlı bilgilere sahipsiniz. Artık en doğru şekilde masaj yapmakta özgürsünüz fakat her zaman bilgilerinizi taze tutacak yeni teknik ve stratejiler öğrenmeye devam edin. Sevdiğiniz insanlar size minnettar olacak!

Umarım bakırköy masaj için benim gibi bir masöz bayan tercih edersiniz, saygılarımla.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0