bayan masöz

Tabii ki bayan masöz arıyorsanız doğru adrestesiniz. Aslında masöz kelimesi bayan anlamını içerir, ama farklı cinslerden kişilerin kendini masöz olarak tanıtması nedeni ile, ayrıca bayan vurgusu yapılıyor ve öyle aranıyor herhalde. 🙂

Tıpkı bay masör gibi bayan masöz demek de anlam itibarı ile gerekli değil 🙂 Neyse, herkes istediğini kullanır tabii.

Masaj terapisti daha genel ve bilimsel isim, dolayısı ile masör veya masöz yerine bu kelimeyi kullanmak mümkün. O zaman bayan masöz gibi cinsiyet vurgusu olmadan daha genel bir kelime kullanmış oluyoruz. 🙂

Masaj seansı yerine masaj terapisi kullanılabiliyor, tabii terapi biraz daha tıbbi ve tedavisel bir yaklaşım ve anlamı içeriyor, bilimsel tanımı öyle. Konuşma dilinde seans demek daha yaygın, yanlış da değil, özel tıbbı tedavi amacı ile masaj almıyorsanız, tedavi veya terapi kelimesini kullanmaya gerek yok tabii.

Bu yazıda sizlere genel tanımlar yaparak başladım, çünkü çok yanlış bilinebiliyor, ortak dili konuşmak lazım 🙂 Yazının devamında masaj terapisinin sağlığa yararları konusunu ele alacağım.

Eğer istanbul bayan masöz arıyorsanız doğru adreste olduğunuzu göstermenin yollarından birinin yazılarım olacağını umuyorum 🙂

bayan masözden masaj seansı yararları

Masaj terapisinin etkilerini araştırmak için dünyanın dört bir yanından bilim adamları ve tıp araştırmacıları yıllardır eğitim almaktadırlar. Masaj terapisinin bazı özellikleri henüz açığa kavuşturulamazken bazı özellikleri akademisyenler arasında kesin bir fikir birliği ile çözüme kavuşturulmuştur.

masöz sitesiÖrneğin kaslara belli miktarlarda uyuglanan basınç sonrası bu kaslarda belli değişiklikler oluşmaktadır.  Yine hepsi, masaj terapisinin belli fizyolojik koşulların kötüleşmesine yol açan stresi ortadan kaldırdığına inanmaktadırlar.

Masaj terapisinin henüz geleneksel bilim tarafından açıklanamayan bu karakteristikleri  bir dizi teori ve önermenin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Masaj terapisinin sağlığa olan yararları belirtilirken cümlelere hep ‘’olabilir’’ kelimesi ile başlandığına dikkat etmişsinizdir, tabii burada bilimsel perspektif ve bilgi söz konusu:

-Blok ağrı sinyallerinin beyne iletilmesini sağlayabilir ve buna ağrının azaltılmasına ya da yok edilmesine yarayan ‘’kapı kontrol teorisi’’ denir.

-Hastalık taşıyan hücrelerle savaşan lenf sıvısının arttırılmasını sağlayarak vücudun daha iyi bir sağlığa kavuşmasına neden olabilir.

-İnsanın sinir sistemini sempatetikten parasempatetik yönüne doğru değiştirebilir.

Bunu yaparken de sempatetik sinir sisteminin savaş ve kaç reaksiyonu ile kalp atışlarının ve nefes alışverişlerinin yükselmesinin yanısıra kasların gerilmesi, parasempatetik sistemdeki yemek sonrası gevşeme reaksiyonunun emri ile kalp atışlarının ve nefes alışverişlerinin yavaşlamasına ve kasların gevşemesine dönüştürür.

Çok detay geldi ise, bilim dili ile yararlıdır, tabii uzman bayan masöz (veya profesyonel kişi) tercih etmeniz şartı ile, her önüne gelenden hizmet almayın, zaman ve para kaybedersinz.

bayan masöz – özel durumlarda yarar

Aşağıda sıralanan özel durumlarda masajın terapisinin yararları gözlenmiş ve rapor edilmiştir, tabii yurtdışı kaynaklıdır, umarım istanbul ve ülkemiz:

-New Jersey Tıp Okulu öğrencilerine sınavlardan önce uygulanan masaj terapisi sonucunda daha az endişeli durum, solunumda yavaşlama ve beyaz kan hücrelerinde artış gözlenmiştir.

istanbul bayan masöz-Ohio Columbus’taki James Kanser Hastanesi ve Araştırma Merkezi’ndeki hastalara uygulanan masaj terapisi sonucunda daha ağrı ve endişe yaşadıkları gözlenmiştir.

-Güney Karolina Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalara göre çocuğunu kaybetmiş kadınların masaj terapisinden sonra daha az depresif oldukları gözlenmiştir.

-Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün verilerine göre masaj terapisinin  erken doğan bebeklerde ya da HIV virüsü taşıyan hastalarda kilo alımını kolaylaştırdığı ve ayrıca mide ameliyatı geçirmiş hastaların iyileşmesini hızlandırdığı gözlenmiştir.

-Miami Tıp Fakültesi Dokunma Araştırmaları Enstitüsü’nün araştırma sonuçlarına göre masaj terapisinin kan basıncını düşürdüğü, migren ağrılarını dindirdiği, canlılık ve çalışma gücünü arttırdığı keşfedilmiştir.

Yani masaj terapisi faydalı mıdır? Evet!

Bilimsek ve kişisel deneyimlerin hepsi olumlu duruma işaret etmektedir. 🙂 İşi bilenler, düzenli masajı tavsiye etmektedirler. Ve özellikle ABD, Avrupa ve Uzak Doğu’da masaj yaşamın doğal parçası haline gelmiştir.

Masaj terapisi pek çok anlamda faydalıdır. Sürecin mekaniği henüz açık olmasa da sonuçları kesinlikle inkar edilemez.

istanbulda bayan masözler arasında beni tercih edin 🙂

Her şeyi bir kenara bırakın, masajın sağladığı gevşeme ve rahatlamayı nerede bulabilirsiniz? 🙂 Masaj konusunda yabancı literatürde çok yazı var, internetteki örneklerinden biri wikipedia yazıları, bakabilirsiniz.

Profesyonel bayan masöz olarak size istanbul ilinde hizmet veriyorum, iletişimde kalmak ve görüşmek üzere.

ProMasajİstanbul uzman masöz arayanlar için istanbulda doğru adrestir

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

4