en iyi masaj

Aradığınız en iyi masaj ise İstanbul’da doğru adrese geldiniz. Bilgi ve tecrübemle iddialı bir masöz olduğumu sitemdeki yazılarımdan ve tanıtımımdan anladığınızı umuyorum.

Tabii ki beklentiler ve bunların karşılanması önemli. Herkese hizmet vermediğim için, herkesin en iyi masöz bayanı olma iddiasında bulunamam, ancak hizmet verdiklerimde bu durumun olduğunu aldığım yorumlarla söyleyebilirim.

Bazıları en iyi masaj salonu istanbul soruyorlar, bilmiyorum, çünkü ben bağımsız çalışan bir masözüm, masaj salonu içinde çalışmıyorum. 🙂

en iyi masaj – bilmeniz gerekenler

Eğer daha önce masaj yaptırdıysanız, bedeninizde nasıl da muhteşem bir etki yarattığının muhtemelen farkına varmışsınızdır. Eğer varmadıysanız, yolunda gitmeyen bir şey var demektir. Yani en iyi masaj deneyimi yaşamadığınız kesindir 🙂 Bugünlerde her iki cinsiyetten de milyonlarca insan düzenli olarak masaj yaptırıyor. Bunun çeşit çeşit faydası var. Masaj hakkında bilmeniz gereken her şey için, aşağıdaki makaleyi okuyun.

Masaj yaptırmadan önce esneyin. Bu masajdan önce biraz gevşemenize yardımcı olacak ve bu sayede masaj terapistiniz problemli bir bölge varsa bunun nerede olduğunu kolayca belirleyebilecek. Aksi takdirde hiç hoşlanmayacağınız bir acı çekme ihtimaliniz doğar.

Eğer zihin yorgunluğu veya başağrıları gibi problemleriniz varsa ve kullandığınız ilaçlar bu problemleri çözmeye yardımcı olmuyorsa, masaj yaptırmayı bir düşünün. Masaj bedenin rahatlamasına yardım eder ve faydalı birtakım baskı noktalarını hedef alması mümkündür. Haftada bir masaj yaptırmak, başağrılarınızdan kurtulmak ve onları kendinizden uzakta tutmak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

Eğer bebeğiniz uyku problemleri yaşıyorsa, masaj yapmayı deneyin. Masaj rahatlatıcı ve ebeveynler için uygulaması kolay bir yoldur. Bebeği kucağınızda rahatlatın ve sırtını, bacaklarını, kollarını ve boynunu yavaşça ovalayın. Hatta masajı daha keyifli hale getirmek için bir tutam yağ bile kulanabilirsiniz.

en iyi rahatlatan masaj

Kokulu yağlar kullanmak masajı çok daha rahatlatıcı hale getirebilir. Ancak çok ağır kokular kulanmak yerine hafif kokuları tercih etmelisiniz. İlaç hissi veren kokulardan uzak durun. Bunun yerine, çiçek veya meyve aromalı kokuları tercih edebilirsiniz. Bu masaj yaptıran kişinin hipnoza girmişçesine rahatlamış hissetmesini sağlayacaktır.

Shiatsu masajı Japon kökenlidir ve temel olarak akapunktura benzer. Aradaki tek fark, iğneler yerine parmakların kullanılmasıdır. Masözünüz direk olarak vücudunuzun rahatlamasını sağlayacak noktalara baskı uygular. Bu, vücudun hem enerjisini hem de dengesini iyileştirir.

en iyi masaj türü

Böyle birşey yok, 🙂 her türün kendine göre faydaları ve uygulama alanları var, herkesin keyif aldığı farklıdır, kendinizin en iyisini deneyerek bulun. 🙂

en iyi masözİyi bir deep tissue (derin ten) masajının arkasından, bolca su içmeyi unutmayın. Gerçi masaj hizmeti kişisel bir hizmet ve kişisel tercihler çok önemli. Deep tissue masajı kasların toksinlerden arınmasına yardımcı olurken su da toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayacaktır. Birkaç bardak su içerek vücudunuzu arındırabilir, masajdan sonraki bitkinlik hissini yenebilirsiniz.

Eğer bir bayansanız erkek bir masaj terapisti fikrine kendinizi kapatmayın. Bayanların çekingen tavrı çoğunlukla erkek bir masaj terapistinin karşısında rahatsız hissetmesine yol açmaktadır. Ancak birçok bayan yaptırdıkları en iyi masajın bir erkek terapistin elinden çıktığını bildirmektedir. Ne olursa olsun karar sizin, fakat kararınızı tamamen terapistin cinsiyetine göre şekillendirmeyin.

Masaj terapistinizle iletişime geçin. Masözünüz aklınızı okuyamayaz, bu yüzden eğer bedeninizin herhangi bir kısmı ekstra ilgiye ihtiyaç duyuyorsa bunu mutlaka masöze bildirin. Masa başında kambur durmaktan omuzlarınızda problem oluştuysa veya koşu antrenmanları esnasında bacaklarınızı çok yorduysanız, anlatın.

Hamilelik masajı yapmak için, müstakbel annenin yan yatmasını sağlayın ve dairesel, nazik bir hareketle sırtını ovun. Hamile masajı, özellikle gebeliğin son üç ayında oldukça yararlıdır. Çünkü annenin alt sırtında ve kalça bölgesinde bebeğin ağırlığı sebebiyle oluşan basınç noktalarına uygulanır.

en iyi masaj nerede

Eğer doktorunuzun masaj yaptırmamanız yönünde bir tavsiyesi varsa, asla yaptırmayın. Bu yadsınamaz bir gerçek gibi görülebilir ancak bazen insanlar kendilerini yatıştırmak ve daha iyi hissetmek için masaj yaptırırlar. Eğer bir kas yırtığınız varsa, bedeninize sürekli basınç uygulamak onu daha kötü hale getirebilir.

Masaj yaptırdıktan önce ve sonra bol bol su için. Masajdan önce su içmek kaslarınızın esnek ve arınmış olmasını sağlar ve masajın etkisini artırır. Masajdan sonra su içmek ise çözülen toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır ve kasların iyileşme sürecinde ortaya çıkan ağrıyı azaltmaya dahi yardımcı olabilir.

Uykusuzluk yaşayan bir bebek veya çocuğa yumuşak bir masaj uygulayın. Aynı yetişkinlerde olduğu gibi çocuklar da masaj sayesinde rahatlar ve hatta uykuya bile dalabilir. Eğer hiçbir şey çocuğunuzu sakinleştirmeye yetmiyorsa ona istanbulda en iyi masajbir masaj yapmayı deneyin ve herkes için her şeyi daha kolay hale getiren mucizelerden birinin gerçekleştiğini görün.

Eğer ilişkinize biraz heyecan katmak istiyorsanız, partnerinize romantik masaj yapmayı bir düşünün. Bu tip masajlar, ki masaj rahatlama grubu içinde de geçer, standart masajlardan daha samimidir ve baş başa geçirilen biraz zaman sayesinde partnerinizin gerçekten çok rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bu, dokunuşlarla ilişkinizi iyileştirecek ve partnerinize kendini özel hissettirecek.

Hastanıza ılık ve rahatlatıcı bir ortam hazırlayın. Sıcaklık, açık tenin üşümeyeceği ölçüde ayarlanmış olmalı. İkiniz için de uygunsa rahatlatıcı bir müzik çalmayı seçebilirsiniz. Masaj esnasında telefonunuzu kapatın ve temiz bir odada masaj yapmaya özen gösterin. Böylelikle dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmış olursunuz.

Masaj yapmaya hazırlanırken arka planda hafif bir müzik çalmasını sağlayın. Bu müzik kişiyi rahatlatacak ve masaja hazırlayacaktır. Rahatlama, kaslardan gerilimin çözülmesi için de gereklidir. Müzikli bir ortamda çalışmak masajınızın etkisini artıracaktır.

istanbul en iyi masaj yerleri

Biri benim yerim 🙂 Bildiğim diğerlerini sitemde reklam olarak gösteriyorum, tıklayıp ilgili sitelere gidebilirsiniz.

Masaj yaparken odanın sıcaklığını sürekli kontrol edin. Çoğu masaj, masaj yaptıran kişi çıplak veya yalnızca iç çamaşırlarıyla iken yapılmaktadır. Odanın fazla soğuk olması durumunda bu masaj yaptıran kişi için oldukça rahatsız edici olacaktır. Odanın fazla sıcak olması halinde ise ellerinizin terlemesi söz konusu olacaktır ki bu, iyi bir masaj yapmayı oldukça zorlaştırır.

Güzel bir masaj için ruh halinizi hazırlayın. Sırtınızda çalışan eller mükemmeldir fakat daha iyisini yapabilir, rahatlama ve huzuru sağlamak için özel bir ortam hazırlayabilirsiniz. Hafif bir müzik çalın ve birkaç mum yakın. Bu, masaj yapılan bölge rahatlarken vücudunuzun geri kalanının da dinlenmesini sağlamak için harika bir yol olabilir.

Gördüğünüz gibi masaj yaptırmanın birçok faydası var. Bu yüzden, eğer daha önce hiç yaptırmadıysanız, bir deneyime ihtiyacınız var. Şimdi bu yazıyı okudunuz ve masaj hakkında birçok harika bilginiz var. Öyleyse, masaj yaptırmak için kaydolun ve keyfini çıkarın! 🙂

İstanbul en iyi 10 masaj deseniz içinde yer alan biri olarak, bilgili ve bilinçli hareket etmenizi tavsiye ederim.

Umarım istanbul en iyi masaj arayışınızı benmle sonladırırsınız, sevgi ve saygılarımla.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0