erkeklere masaj

Masaj hizmeti 7’den 70’e herkese, erkek, bayan veya çiftlere olabiliyor, tabii erkeklere masaj arıyorsanız doğru adrestesiniz. Erkeklerle kadınların masajdan bekledikleri farklı olabiliyor, yaşam tarzlarının ve ihtiyaçlarının farklılığından dolayı olan bu durumu anlayışla karşılamak gerekir. 🙂 Tabi masajın bütün vücutla keşiştiği alanda bütün beden masaj her iki türü ilgilendiren ve uygulamada oldukça faydaları olan bir alan, ayrı bir yazı konusu 🙂

Farklı şehirlerde İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi bu servisi arıyor olabilirsiniz. Umarım aradığınızı bulursunuz, ben İstanbul’da olanlara yardımcı olabiliyorum. Masaj nasıl yapılır veya masaj video arayanlar da var tabii 🙂 Ne olursa olsun masaj salonları yerine bağımsız çalışan masözler arasında seçim yapmanızı öneririm (tek istisna havuz, jakuzi, sauna gibi tek çalışan bir bayanda olmayabilecek ekstra hizmet ihtiyacınız olması).

Bu yazımda farklı erkekler için masaj teknikleri içinde derin doku masajı ve kore asker masajı hakkında bilgi vermek isterim.

erkeklere özel masaj – derin doku masajı

Derin doku masajı özellikle kasların iç bölgelerindeki ağrılı acılı bağ dokularındaki rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için önerilir. Özellikle sert ve ağrılı boyun, sırt ve omuzlarda ve vücudun sert ve dar diğer alanlarında özellikle şifalıdır. Derin doku masajının basınç teknikleri diğer masaj terapilerinden çok da farklı değildir. Yalnızca sorunlu bölgeye odaklanırken daha yavaş ve daha fazla baskı yapar.

masaj yapmakDerin doku uygulaması, yaralanmalar, kasılmalar ya da strese bağlı kas ağrılarının giderilmesinde çok etkilidir çünkü kas, tendon ve bağların kökenindeki rahatsızlığa ulaşmanın tek yoludur. Etkilenen bölgelerdeki yapışıklıklar kan dolaşımını engelleyerek hareketlerin kısıtlanmasına ve sonunda da iltihaplanmalara neden olurlar.

erkeklere masaj hizmeti – faydalar

Kas dokuları üzerine doğrudan uygulanan kuvvetli baskı ve sürtünme ile kan dolaşımı düzenlenerek, hareketlerin normale dönmesi ve kaslardaki ilhapların iyileşmesi sağlanır. Derin doku terapistleri veya masözler masaj sırasında ve masajın çeşitli aşamalarında birbirine alternatif olarak  parmak uçlarını, elleri, bilekleri, dirsekleri ve ön kolu kullanırlar. Terapist özellikle gergin bölgeler üzerinde çalışırken hastadan derin nefes almasını isteyebilir.

Bu türde masajının en iyi yanı hem hızlı hem de gerçekten iyi çalışan bir masaj türü olmasıdır. Müşteriler seanslara çoğunlukla dayanılmaz ağrılarla girip, yüzlerine rahatlamanın verdiği gülümseme ile geri çıkarlar. Kötü nokta ise, müşterinin ağrı tolerans düzeyine göre seansın her hangi bir yerinde bu ağrıyı deneyimlemesidir.

Buna ek olarak terapiden hemen sonra biraz ağrı hissedilebilir ve bu bir gün boyunca sürebilir. Ancak derin doku masajından sonraki ağrı terapi öncesindeki kalıcı ağrı ile kıyaslanamaz ve terapiden kısa bir süre sonra ortadan kalkacağı bilinir. Terapist veya masöz ağrılı bölgeye bir buz kalıbı ile uygulama yaparak ağrıyı dindirmek isteyebilir ama bu denli şiddetli ağrıya ender rastlanır. masaj rahatlama için uygundur. Kaslarında biriken zararlı maddelerin temizlenmesi için müşteriler terapiden sonra bol bol su içmeli ve yenilenmiş olmanın keyfini çıkarmalıdırlar.

özel masaj salonu – kore asker terapisi

KMT olarak da bilinen Kore Asker Terapisi savaştan önce ve sonra askerleri en yüksek formda tutan bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle 17. Yüzyıldan beri Asker Terapisi bir çok Kore savaş sanatları ile yakından bağlantılı olarak sıkça kullanılır hale geldi. Pek çok Kore dövüş sanatı ile Japon Aikido disiplinini birleştiren Kore savaş sanatı, Hapkido adı ile 19.yüzyılın ikinci yarısında tanıtıldı. Bugün Hapkido, tün dünyada olduğu kadar, Kore’de de en popüler savaş sanatı haline gelmiştir ve Kore Asker Terapisi ile de bağlantılıdır.

Kore asker uygulaması, Amerika’ya Hapkido alanında uzun yıllar deneyim edinmiş ve uzmanlaşmış, Hapkido’nun kavgacı yönü ile Kore asker terapisinin tedavi edici yönünü entegre eden bir okul açan Kore dövüş sanatları ustası  Jae Kwon Yun tarafından getirilmiştir. Bu, onun görüşüne mükemmel dengede bir uyumdu.

istanbul erkek masaj – teknikler

Şimdi biz Kore asker terapisinin ve oturarak ya da masaj masasına uzanmış olarak uygulanabilen derin doku masajının  tekniklerine bakabilme şansına sahibiz. Kore asker masajının temel ilkesi beden ve ruhu tedavi edici etkileri ortaya çıkarmak için müşteri tarafından bazı yılankavi hareketlerin uygulanmasıdır.

erkeklere özel masaj salonuGeleneksel olarak Kore terapisi eğitimli bir terapist veya masöz tarafından müşterinin hareketleri yönlendirilmek suretiyle kolaylaştırılır. Yani erkeklere masaj içinde bir tekniktir. Kore asker terapisinin diğer bir önemli ilksesi de savaş alanında acı, zarar ya da hayati tehlikeye yol açabilecek hareketlerin huzurlu ve sakin bir ortamda gevşemeye ve rahatlamaya yol açabilecek olmalarıdır.

Diğer bir deyişle Kore terapisi, zarar veren bir şeyin aslında tedavi edici olabileceğini de savunur. Ve aslında Kore terapisinde vücuda enerji ve sağlık yüklemek için gi meridyenleri boyunca bazı noktalara basınç uygulanırken yine aynı şekilde bu noktalar Hapkido’da acı ve negatif enerji teşviki için kullanılır.

Başlangıçta savaşan askerlerin ağrı ve acılarını gidermek için yaratılmış bir terapi olsa da öncelikli olarak anında tedavi sonucu elde etmek için çaba gösterir.

Bu nedenle, etkileri haftalar, aylar ya da yıllar alan diğer şifa tekniklerine tamamen karşıdır. Kore asker uygulaması, geleneksel masaj darbeleri , balistik esneme, ying yang tedavisi ve vücut boyunca belli noktalara kasıtlı basınç uygulama ve Kore enerji çalışması gibi farklı tekniklerin bir birleşiminden oluşur.

Kore asker uygulaması, dövüş sanatı tekniklerini kullandığından beri terapistler bazı hareketleri daha rahat yapmaya başlamışlar ve bu nedenle de onların favorisi haline gelmiştir.

Umarım bu yazım hoşunuza gitti, erkekler için masaj arıyorsanız doğru adrestesiniz, arayın, tanışalım!

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0