evde masaj

İnsanların bir kısmı masöz veya masaj salonu yerine gitmek yerine kendi evinde masaj tercih ediyorlar. Tabii bu anlaşılır bir durum, öte yandan konuya masöz açısından bakmak da önemli.

İletişim ve güven olmadan hiç tanımadığınız bir insanın evine gitmeyi kabul etmek her zaman mümkün değil. Çeşit çeşit insan var, biliyorsunuz 🙂

Dolayısı ile evde masaj servisi talebiniz varsa, en azından bir seansı kendi yerimde almanız, tanışmamız, iletişim ve güven oluşması açısından önemli ve sonraki seanslarda sizin yerinize gelmeyi kabul etmemi kolaylaştıran bir etken.

Bu yazımda evde veya yerimde yapılabilecek sırt masajıyla ilgili bilgiler vermek isterim.

istanbul masaj – evde sırt masajı

İyi bir sırt masajını herkes sever ve doğru ve rahatlatıcı bir sırt masajı yapmayı öğrenmek aslında hiç zor değildir.

Masöz okuluna gitmeseniz bile, yine de sırt masajı yapmanın temel öğelerini öğrenebilirsiniz.

evde masaj – sırt masajı

Size sırt masajının nasıl yapılacağını dair püf noktaları anlatayım. Tabii herkese evde masaj uygulamam yok, iletişim ve güven sonrası olabilir 🙂

masaj keyfiRahatlatıcı ve tatmin edici bir sırt masajı yapmak için, bazı basit adımlar atmanız gerekmektedir.

Bunlar: sırtına masaj yapacağınız kişinin varsa bir masaj yatağı gibi, yoksa yeterince rahat çalışılabilecek herhangi bir şey de bulabilirsiniz.

Sert ve rahat bir yüzeye karnının üstüne uzanmasını sağlayın.

Kişi uzandığında ona erişebildiğinizden ve zorlanmadan bütün sırtına ulaşabildiğinizden emin olun.

evde masaj hizmeti

Ayakta durarak veya yanında diz çökerek, ellerinizden birini beline ve diğer elinizi kürek kemikleri arasına, kalbin üzerine koyun. Sonra başparmaklarınla omurgasının her iki yanı boyunca eşanlı olarak basınç uygulayarak sırtını ısıtın.

Başka bir yol izlemek yerine, belden başlamalı ve boyun bölgesine doğru ilerlemelisiniz.

istanbul evimde masaj

Sonra masaj yağını sürmek için nazikçe sıvazlayın ve bunu avuçlarınızı omurganın her iki tarafında pelvise kadar aşağıya kaydırarak uzun bir sıvazlama şeklinde yapın. Daha sonra ellerinizi kalça eklemleri etrafında kepçe şeklinde hareket istanbul evde masajettirin ve kürek kemiklerinin yan taraflarına geri dönün.

Sırt ile devamlı olarak teması sürdürmeyi unutmayın ve bir bölgeden diğerine geçerken, ellerinizi her zaman tamamen kaldırmak yerine kaydırın.

Özellikle, düğüm olarak adlandırılan sert veya kasılmış bölgeler üzerinde çalışmalısınız ve bunlar üzerinde çalışmak, kişiyi hemen daha gevşemiş, daha rahatlamış hissettirir.

Her zaman, omurgaya yakın olan ve kürek kemikleri etrafındaki kaslar boyunca, parmak uçlarınızla saat yönünde dairesel olarak sürtme hareketleri yapın, çünkü buralar genellikle en gergin bölgelerdir.

Bunun yanında, omuz eklemlerini gevşetmek ve kan akışını hızlandırmak için kolları her zaman nazikçe, bir anda çevirmeyi unutmayın. (istanbul masözler içinde teknik bilen az)

Bir sırt masajından; rahatlama, artan vücut farkındalığı, daha iyi bir dolaşım ve toksinlerin atılmasında kullanılan daha iyi bir lenfatik drenaj gibi elde edilebilecek pek çok yarar vardır.

Ayrıca, sırt masajı yaparken, omurga üzerine asla doğrudan basınç uygulamamayı ve herhangi bir çatlak cilt, kabarcıklar veya olası enfeksiyon bölgelerinden kaçınmayı unutmayın.

Umarım yazıyı beğendiniz ve paylaştınız, bu konuda wikihow makalesi de var, incelyebilirsiniz. Tabii ki istanbul masöz arayışınızda beni tercih etmenizi dilerim, hizmet seviyesinden memnun kalacaksınız, arayın, tanışalım, sevgilerle.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

7