istanbul masöz

İstanbul ilindesiniz ve istanbul masöz arıyorsanız doğru sitedesiniz. 🙂 Masajın vücudu ve zihni dinlendirdiğini ve faydalarını biliyorsunuz.

Uzman profesyonelden alacağınız hizmetin size sağlayacağı faydalar çoktur. Sıradan ve ucuz uygulamaları tercih etmemenizi öneririm. 🙂 masöz ilanı ararken seçici olun, herkesden her hizmet alınmaz. 🙂

Bu yazıda masaj hakkında ve vücut masajının nasıl olacağı konusunda bilgi iletmek isterim.

istanbul farklı masaj türleri

Yüzelliden fazla masaj türü olduğunu biliyor musunuz? Pek çok insan, vücudu yavaşlatan yorgunluğu ve gerginliği hafifletmek için, rahatlamış olmanın etkili bir yolunu isterler ve bunu yapmanın tek yolu, ya elle ya da mekanik araçlar ile kaslar, bağ dokular, tendonlar, eklemler ve bağların dahil olduğu vücut dokularına yapılandırılmış basınç uygulamanın (sert olmayan) bir yolu olan masaj yaptırmak ve bundan fayda sağlamaktır.

Masaj, vücudun belli bölümlerine ya da tüm vücuda uygulanabilen bir tedavi türüdür.

Bu tedavi, psikolojik sebeplerden kaynaklanan stresten kurtulmak veya yaraları iyileştirmek  ya da incinmiş  bölgelerle ilgilenmek veya kan dolaşımını iyileştirmek için etkili rahatlama sağlandığının kanıtlanmış bir yöntemidir, ve fiziksel ve psikolojik rahatlama sağlamak için yapıldığında, genellikle iyileştirici masaj terapisi ve hatta manipulatif terapi olarak adlandırılır.

Masaj yapmak, gelişen bir iş halini almaktadır ve ticari avatarında, terapinin teknikleri sürekli olarak gelişmekte ve genel olarak müşterinin bir masaya ya da yerde bir yatağa veya hatta bir yatak sandalyeye uzandığı ve Thai ve Yalınayak Derin Doku masajları hariç, müşteri bütün giysilerini çıkarır.

Masajı yapılırken sadece bir havluyla örtülüdür çünkü müşteri soyunmuş olduğu için, terapi sırasında vücudu sıcak tutma gereği malumdur. Tabii bu konuda istanbul masöz ile önceden konuşmanız ve anlaşmanız iyi olur. Hassasiyetleriniz ve tereddütleriniz varsa dile getirmekten çekinmeyin.

istanbul masözler beden uyarılma

Bir müşteriye masaj yapılırken, müşteri tarafından gösterilen bütün beden  uyarılma belirli bir ölçüde olabilir ve bu, uygulanan tüm temasın çoğunlukla çıplak vücut üzerinde olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır, ama bu, daha ziyade istemsizdir ve bu terapi türünü uygulamanın amacı değildir. Hatta bunun bilinçli ve istekle yapılanı istanbul masöz sağlıklı masaj olarak bile adlandırılmaktadır. 🙂 Tabii masajda sağlıklı olmak bambaşka bir konu başlığı 🙂

istanbul masözler masajMasaj yapmanın iki yöntemi vardır ve birincisi müşteriyi yüzü yukarı bakacak şekilde sırtüstü uzandırmaktır, ikinci bölümde ise müşterinin yüzüstü çevrilmesi söz konusudur. Buna ek olarak, bu iyileştirici terapiden iyi sonuç almak için, müşteri mümkün olduğunca rahatlamış olmalıdır.

Etkili bir masajın yapılmasını sağlamak için temel gerekliliklerden biri, uygulanacak basınç miktarını belirlemenin yanısıra, içinde rahatlama veya ağrıdan kurtulma veya tam vücut masajı veya vücudun belirli bölgelerine masajın da dahil olduğu gerekli masaj türünü belirlemek ve hatta geçmişteki tıbbi durumlar hakkında da masörü veya masözü bilgilendirmek için iletişim kurmaktır.

Bütün bunlar, etkili bir masaj yaptırmak için önemlidir ve 150’den fazla masaj türü olduğu için seçenek çoktur.

Tabii merak edilen konulardan biri istanbul masöz fiyatları konusudur. Piyasada farklı fiyatlar göreceksiniz. Ancak gerçek deneyim ve rahatlama için ucuz olmayan, ancak paranızın karşılığını aldığınız hizmetleri tercih edin.

istanbul masöz tüm vücut masajı

Bu bölümde tüm vücut masajının ne olduğu ve püf noktaları hakkında bilgi vereyim. Eğer isterseniz istanbulda masöz seçimi yapmanıza yardımcı olabilir.

Tüm vücut masajı, tedavi amacıyla en yaygın olarak uygulanan tekniklerden biridir ve deneyenlerin çoğu, bu masajın tüm vücudu dengelediğini, rahatlattığını öne sürüyorlar ve kişinin üzerinde hem fiziksel, hem de zihinsel olarak yatıştırıcı etki bırakır.

Tüm vücut masajı, vücudu bizzat rahatlatmasının yanı sıra, acıyı gidermeyi, uyarmayı ve yumuşamayı da sağlayan vücudun farklı alanlarını belirli vurmalar, bastırma ve yoğurma sistemidir.

masöz masaj püf noktaları

Tüm vücut masajının nasıl yapılacağını öğrenmek, gerçekten de hiç zor değildir. Dikkate alınması gereken temel faktörlerden biri, masaj yapılan kişinin hazır, gevşemiş ve rahat hissetmesi için, siz uygun ruh halinde olmalısınız.

Bu demektir ki, herhangi bir masaj şekline başlamadan önce, hem kendinizin hem de müşterinizin dış görünüşüne bakmalısınız ve atmosferi değerlendirdiğiniz gibi, bu iki en temel ve önemli etkeni de değerlendirmelisiniz.

Rahatsız edici olabilecek şeyleri odadan çıkarmalısınız ve ve ayrıca ışığın çok parlak olmadığından emin olmalısınız; çoğu masöz doğru etkiyi yakalamak için, çokça karartılmış  veya sadece bir mum ışığıyla aydınlatılmış bir oda tercih istanbul masözederler.

Daha da geliştirilmiş bir atmosfer için, aromaterapi mumları ile ışıklandırmayı düşünebilirsiniz ve yumuşak ve rahatlatıcı bir müzik çalmak da iyi bir fikir olabilir. İstanbul içinde seçenekler vardır tabii.

Her zaman gerekli olan malzemelerin tümünün, müşteriniz uzanıp, masaja hazır olmadan önce temin edilmiş olduğundan emin olmalısınız, mesela bunlar, el havluları ve masaj yağları gibi malzemeler olabilir.

Masaj yağları gibi kayganlaştırıcılar özellikle önemlidir, çünkü bunlar uygulama sırasında uygulanır ve ellerinizin müşterinin vücudunda düzgün bir şekilde kaymasına imkan tanır.

masöz istanbul – dokunulmayacak noktalar

Aklınızda tutmanız gereken başka bir faktör de omurga üzerine asla hiçbir doğrudan basınç uygulamamanız gerektiğidir, ve her zaman çatlak cilt alanlarından veya kabarcıklı bölgelerden ya da enfekte olabilecek gibi görünen kısımlardan uzak durmaya çalışmalısınız; bu sadece müşterinizin değil aynı zamanda sizin de iyiliğinizedir.

Bu püf noktalarını kullanmak ve temel faktörleri unutmamak kilit noktasıdır, ve emin olun doğru ve rahatlatıcı bir tüm vücut masajını yapacaksınız.

Umarım bu yazımı beğendiniz. Masöz istanbul arayışınızda başarılar dilerim. Fazla uzağa bakmanıza gerek yok, arayın, tanışalım 🙂

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

2