masaj rahatlama

Bildiğiniz gibi masaj rahatlama için birebirdir. Daha önce profesyonel hizmet aldıysanız bilirsiniz, almadı iseniz benden almanızı öneririm.

Rahatlama sağlamanın farklı yöntemleri olsa da, masaj en iyilerden biridir ve ruhsal, fiziksel, zihinsel rahatlamayı sağlayan ender uygulamalardan biridir. Kimi masaj salonu rahatlama arar,kimi masajla rahatlama video veya masaj rahatlama teknikleri 🙂 Herkesin ihtiyacı, tercihi ve durumu farklı tabii.

Rahatlamaya en çok ihtiyacı olan gruplardan biri sporcular, veya genel olarak düzenli fiziksel aktivitede bulunanlardır. Bu yazımda spor uygulamaları hakkında bilgi vermek isterim.

masajla rahatlama – spor masajı

Özetle niteleyecek olursak, spor masajı özel olarak atletler için oluşturulmuş ve geliştirilmiş bir masaj biçimidir. Profesyonel ve amatör sporcuların bir spora katılmadan önce vücutlarının en iyi performansı sağlamalarını ve spordan sonra da en kısa sürede toparlanmalarını sağlar.

Her ne kadar bu tür uygulama özel olarak sporcular için tasarlanmış olsa da onun yararlarından faydalanmak için sporcu olmak zorunda değilsiniz. Sonuçta yaralanan ve ağrıyı yaşayan insanlar yalnızca sporcular değildir.

masaj rahatlamaSpor rahatlama uygulaması aslında İsveç masajı türlerinden biridir ve vücuttaki kan ve lenf sıvılarının artışını sağlamaktadır.

Kasların içindeki yapışıklıkları yada ağrılı kümeleri ortadan kaldırmak, serleşmiş eklemlerin hareketlerini rahatlatmak için nokta masaj tedavisi seansın bir parçası olarak hazırlanmıştır.

Masajla rahatlamak kesinlikle tavsiye edilen ve düzenli alınması gereken bir hizmettir. İster İstanbul, ister başka şehirde olun, düzenli yaptırmaktan vazgeçmeyin.

Dört değişik türde spor masaj uygulması vardır ve bunların ayrımı atletin spor performansına göre yapılır. Diğer bir deyişle onları birbirinden farklı kılan onların zamanlamasıdır.

masaj rahatlama istanbul – türler

Dört değişik spor masajı aşağıdaki gibi ayrıntılandırılır:

-Aktivite öncesi uygulama: Aktivite öncesi uygulama oldukça etkili ama kısa tutulan, her hangi bir yerde 15 ile 45 dakika arasında, aktiviteden hemen önce uygulanan bir masaj türüdür. Başlıca hedef bölgeleri atletin aktivite boyunca en aktif olacak vücut bölümleridir.

-Aktivite sonrası uygulama: Aktivite sonrası masaj, spor etkinliğinden hemen sonraki bir iki saat içerisinde gerçekleştirilir ve ana hedefi aktivite sırasında negatif etkilenmiş organların mümkün olan en kısa sürede yeniden toparlanmasını sağlamaktır.

-Restoratif uygulama: Restoratif spor uygulaması atletin eğitimi sırasında yapılan masajdır ve egzersizleri daha zor yaparken aynı zamanda yaralanma ihtimalinin en aza inmesini sağlar.

-Rehabilite uygulama: Rehabilite spor uygulaması sporda kullanılan efor sonucu hasar gören vücut parçalarını iyileştirmek için kullanılır. En önemli amacı spor yaralanmaları sonrası zarar gören bedeni eski haline döndürmektir.

Yani, ister profesyonel bir atlet olun ya da sıradan bir insan, eğer buzlu bir yolda sabah koşusu yaparken dizinizi incittiyseniz, masaj rahatlama ihtiyacındaysanız, ya da alışveriş torbalarınızı dizlerinizden destek almadan kaldırdıysanız ve bu nedenle belinizi incittiysenizi veya buna benzer başka durumlar yaşadıysanız kesinlikle bir masöz veya masaj terapistini görmeniz gerekir. Bunun için de güvenilir kaynaklardan bilgi almanız ya da biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Ya da benimle iletişime geçebilirsiniz. 🙂

Ne olursa olsun, uygun profesyoneli seçin ve kaliteli masöz hizmeti alın. Bilgisiz ve bilinçsiz seçimler yapmayın. Okuyun, öğrenin 🙂 Tüm bunların ötesinde vücudun dinlenmesi ve  iyileşmesi yönündeki sürecin keyfine varın. Masaj ile rahatlama yaşayın, keyifli olun, sağlıklı kalın. 🙂

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0