masaj salonu

Hizmet almaya karar verdiğinizde önünüze çıkan sorulardan biri masaj salonu tercih edip etmeyeceğinizdir. Özellikle İstanbul gibi bir ilde çok sayıda salon var. Ama bu masaj salonları ne derece profesyonel ve müşteri memnuniyetine önem veriyor?

Ayrıca masaj salonları fiyatları ne düzeyde? Verdikleri hizmetle ödediğiniz ücret arasında denge var mı?

Benim sektördeki tecrübemle gördüğüm, profesyonel, kaliteli, uygun fiyatlı istanbul masaj salonu sayısının az olduğu yönünde. Hiç yok değil, ama çoğu güzel bir deneyim sunmuyor.

Avrupa Yakası veya Anadolu Yakası birçok masaj salonları görebilirsiniz. Bana gelen müşterilerimin %90’nından fazlası salon deneyimlerinin iyi olmadığını söylüyor.

Ayrıca salonlar hakkında çıkan olumsuz haberler, örneğin hürriyet gazetesi haber videosu gibi, imajlarını zedeliyor ve müşteri kaybetmelerine neden oluyor.

Bağımsız masöz mü, masaj salonu mu?

Bu sorunun maalesef standart cevabı yok. Öte yandan ilk olarak benim gibi uzman masözleri ilk olarak düşünmenizi öneririm.

Uygun bağımsız profesyonel bulamazsanız veya istediğiniz hizmet sadece bir salonda verilebilecek hizmet ise, o zaman masaj salonu tercih etmeniz daha doğru olur.

Örneğin ozon masajı istiyorsanız buna ait cihaz sadece bir salonda bulunabilir. Öte yandan yakın sıcak ilgi ve sohbet arıyorsanız masaj istanbul buna uygun değildir.

Salon Popüler Asya Masajı Türleri

Yüzyıllar boyunca, Hindistan ve Uzak Doğu’da harikulade masaj teknikleri geliştirilmiştir. Asya masajı, hem dinlenmek için hem de terapi olarak dünya çapında hala oldukça popülerdir.

Salon Thai Masajı

Hindistan menşeli Thai masajı, rehber eşliğinde germe ve Meridyen basınç tekniklerini Pranayama nefes alma tekniği ile birleştirir. Tayland’a, Buda zamanında yaklaşık 2500 yıl önce Dr Shivago K. tarafından getirilmiştir.

Pranayama nefes alma tekniği, vücudu temizleme ve sinir sistemini güçlendirme anlamına gelir. Pranayama nefes alma tekniği aynı zamanda, bağışıklık sistemini desteklemede, odaklanmada, yoğunlaşmada ve kanın daha etkin oksidasyonunda da fayda sağlar.

Masajın alanı, yerde bir mat veya sert bir minderdir. Masajın yapıldığı kişiye, yoga benzeri pozisyonlarda uygulamalar yapılır.

Masaj Salonları Shiatsu Masajı

Shiatsu, Japonca’daki parmak anlamındaki shi, ve basınç anlamındaki atsu kelimelerinden gelmektedir. Çoğunlukla Japonya menşeli olarak bilinen Uzak Doğu’da geliştirilmiş olan başka bir Asya masajı türüdür.

masaj salonu istanbulBaşparmak basıncı, avuç içleri ve parmakları kullanır ve vücuttaki akupunkturdaki ile aynı enerji meridyenleri boyunca çalışır.

Kemik sisteminin yeniden dengelenmesi, dolaşım fonksiyonunda düzelme, gelişen sinir sistemi dengesi ve kas ve cildin esnekliğinde artış; Shiatsu masajının sağlık açısından faydaları arasındadır.

Salon Çin Tui Na Masajı

Tui na gerçekte, 5000 yıldan çok daha önce geliştirilmiş olan bir Çin manipülatif tedavi şeklidir. Bu Asya masajı genellikle akupunktur, herboloji ve diğer sağlık tedavilerinin kombinasyonunda kullanılır. Bu masajın özünde, vücuda belirli kilit noktalarda basınç uygulanması yatar.

Vücudun meridyenleri boyunca tutuklukları gidermek için, bir dizi basma, hafifçe vurma ve terapistin avuç içleri, parmak uçları, parmak eklemleri veya belirli aletlerle yoğurma gibi işlemler kullandığı belirtilmektedir.

Sonuç, iyileşmeyi teşvik etmek için qi (vücudun doğal solunumu) ve kan akışını uyarmasıdır.

Tui Na masajı, akut ve kronik kas- iskelet sistemi durumlarında olduğu kadar kas ve iskelet sistemiyle ilgili olmayan durumlarda da tedavi olarak kullanılır. Ayrıca pek çok ilaç temelli ve kimyasal bazlı olan modern tedavilerden daha az yan etkisi vardır.

İstanbul büyük bir şehir olmasına rağmen bu türü kolay bulunur değildir.

Salon Cava Masajı

Endonezya’nın Cava masajı, bir başka önemli Asya masajı türüdür. Bu masajda, kasları yoğurmak ve masajı yapmak için terapist elinin tüm bölümlerini (parmak eklemleri, avuç içleri ve parmaklar) kullanır.

İşlemlerin tümü, yağ kullanılarak kolaylaştırılır. Cava masajı gerilimi azaltır, sırt ağrısını hafifletir ve kırıkların iyileşmesini sağlar. Bu, en zorlu (ve hatta ağrılı) Asya masajı türüdür fakat sağlığınız için çok faydalıdır.

Bunu İstanbul‘da yapan var mı? 🙂 Çok az sayıda belki. Masaj salonları içinde değil, ama profesyonel masözler arasında bulabilirsiniz.

Umarım bu bilgiler yararlı olmuştur. Size bayan masöz arayışınızda başarılar dilerim. Doğru kişi ve hizmet için doğru sitedesiniz, umarım görüşme imkanımız olur. 🙂

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

3