masöz ilanı

Eğer istanbul ilinde iseniz ve masöz ilanı arıyorsanız doğru adrese geldiniz 🙂

Internette birçok masöz ilanları var, seçim yapmak kolay değil gibi görünebilir, ama birçok ilan sahibinin gerçek olmadığını veya profesyonel olmadığını fark ettiğinizde aslında seçeneklerinizin az olduğunu fark edeceksiniz.

Bu yazıda vücut masajıyla ilgili püf noktaları vermek isterim, en çok tercih edilen ve farklı çeşitleri olan masajdır.

masöz ilanı vücut masajı

Masaj, yorucu bir günün ardından rahatlamanın veya keyifli duygularla tazelenmiş hissetmenin zamanla test edilmiş bir yoludur. İyi bir vücut masajı yapmak kapsamlı bir çalışma gerektiren bir sanattır.

Kişisel yeteneklerin yanı sıra, arzu edilen etkinin sağlanması için yardımcı olarak farklı masaj ürünleri de kullanılır. Masaj işinde başarılı bir profesyonel masöz olmak için, mutlaka kurslar almanız gerekir.

Tabii ki bu gereklilikleri sağlayan masöz ilanı bu sitede, fazla uzağa bakmayın 🙂

basit teknikler – istanbul ilanda arayın

Tatmin edici bit vücut masajının teknikleri vardır.

Vücut masajı yapma konusunda bazı yaygın fikirler, masaj alanı, atmosfer, giyim ve bütün vücut üzerinde hareket tekniklerini de içerir.

Masaj Alanı

masöz ilanları istanbulHer şeyden önce, uygulama bölgenizi hazırlamalısınız. Bu bir sandalye, bir masa veya bir yatak olabilir.

Bir sandalye veya masa kullanmanız durumunda, üzerine ılık havlular veya rahat bir battaniye koyun.

Sandalye, masa veya yatak hangisi olursa olsun alan sert ve destekleyici olmalıdır –yumuşak, yastığımsı bir yatak iyi bir masaj için uygun değildir.

Yardımcı Araçlar

Her zaman, kollarınız için yastıklar gibi bazı yardımcı araçları bulundurmak tavsiye edilir. Uygulama sırasında, farklı pozisyonlarda, kollarınızı bunlara koymaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

atmosfer ve giyim – istanbul masöz ilanı

Atmosfer

Atmosfer, masaj seansınızın etkili olmasında çok önemlidir. Genellikle, iyi bir masaj, loş ışıklı bir yerde verilir. Parlak ışık, sinirleri germe eğilimi taşır, dolayısıyla kullanmaktan kaçının.

Aromaterapi mumları kullanmak, masajın etkisini fazlasıyla artırır. Hafif, rahatlatıcı bir müzik de seansın keyif ve huzurunu artırır. Yumuşak, sözsüz enstrumantal müzik tavsiye edilir.

Giyim

İyi bir vücut masajı en iyi şekilde çıplak bir vücuda yapılır. Ancak, çoğu insanlar kıyafetsiz gitme fikrinden hoşlanmazlar, bu yüzden, uygulma sırasında en azından sırt çıplak olmalıdır.

ilanlar – masaj yağı ve hafif vuruş

masöz ilanıMasaj Yağı

Ellerinize az bir miktar masaj yağı dökün ve terapi yapılan kişinin sırtına nazikçe sürün.

Çok fazla yağ kullanmayın, böylece yağı iyice emmesine izin verin ve kişinin cildini kayganlaştırmaktan kaçının.

Hafif Vuruş

Hafif vuruş, daha derin masajdan önce yapılan nazik bir harekettir. Bunun için, kalçaların hemen üst tarafına, kişinin omurgasının her iki yanına ellerinizi yatay şekilde koyun.

Omurganın kendisine değil ama iki yanına nazikçe bastırın.

Ellerinizi ileriye doğru, kürek kemiklerine varıncaya kadar yavaşça kaydırın. Kürek kemiklerinin üzerine getirin ve sonra başlangıç noktasına dönün. Bunu birçok kez tekrar edin.

istanbul’da masöz ilan – yoğurma tekniği ve tırmıklama

Yoğurma Tekniği

Hafif vuruştan yoğurma tekniğine geçelim. Bu, kasları (fakat deriyi değil) yavaşça yoğurmayı içerir.

Tırmıklama

Bu işlem, ellerinizi tıpkı bir tırmık gibi kullanmayı içerir. Tırnaklarınızı değil, sadece parmak uçlarınızı kullanmayı unutmayın. En sonunda, birkaç tüy hafifliğinde dokunuş uygulayın.

Parmaklarınızı yavaşça ve nazikçe aşağıya çekin. Herhangi bir yere bastırmayın, sadece parmaklarınızı derinin üzerinde gezdirin.

Umarım bu yazımı beğendiniz, neyi nasıl yapacağını bilmek önemlidir.. Tabi tek ve bağımsız masöz yerine  masaj salonu tercih edenler için daha titiz arama yapmalarını tavsiye ederim, çünkü salon ilanları çok daha fazladır, ama kaliteli, seviyeli ve iyi hizmet aldığınız yer sayısı çok azdır.

Masajın bir hizmet olduğunu, keyif ve rahatlamanın önemli olduğunu unutmayın, sıradan masözler yerine deneyimli ve kişilikli uzmanları tercih edin.

Masöz ilanı arayışınızda başarılar, umarım bu siteye gelmekle bu arayışınız son bulmuştur. 🙂 İletişime geçmenizi beklerim.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

8