vip masaj

Tabii önce vip hizmet ne demek bilmek lazım, vip masaj ifadesini anlamadan önce 🙂 VIP genellikle özel, farklı hizmetler için kullanılır, en bilineni havaalanlarında olan vip salonlar, yani sıradan vatandaşın değil, farklı ünvanlara sahip kişilerin kullandığı yerler.

Masaj masöz dünyasında vip kelimesi ile herkesin ortak anlamda kullandığı bir kelime değil açıkçası. Herkesin kendine göre tanımı var ve dilediği şekilde kullanıyor.

Masöz açısından vip masaj özel, farklı, ayrıcalıklı hizmet vermek anlamına gelebilir. Tabii böyle bir hizmetin masaj fiyatları sıradan olana göre daha yüksektir. İstanbul gibi bir ilde birçok kişi ve işletme, salonlar dahil vip masaj salonu ifadesini kullanabilmektedir, ne tür hizmetler ve ücretler olduğunu araştırıp karar vermeniz en iyisidir.

Tabii özel masaj kavramı da var, ama vip masaj ile aynı olduğunu söyleyemeyiz. Kişiye özel veya herkese sunulmayan hizmet olarak anlaşılabilir.

Bu yazıda ayak masajıyla ilgili bilgi vermek isterim. Bunun vip olanı var mı, bilmiyorum 🙂

istanbul vip ayak masajı

Kendinizin ya da bir başkasının ayaklarına ayak masajı yapmak, tedavi amacıyla yapılan kişilere bile büyük keyif vermesiyle bağlantılı olarak, enerji verici bir aktivitedir.

Ayak masajıyla ilgili çalışmalara refleksoloji denir ve bunun hakkında masöz istanbulderinlemesine bilgi edinmek, kişinin sadece bilgi birikimini artıran bir şey değildir, aynı zamanda ayak masajı tekniklerini de geliştirir.

Esas temel kuralları bilmek, genel gerginliği giderici ayak ovalamalarını yapmayı sağlar.

Refleksoloji sonucu oluşan birtakım faydaları, ayak tabanını basitçe ovalama ve hassas bölgelere özel olarak dikkat gösterme sonucunda görmek mümkündür.

Bu tür masaj, ayakları gevşemiş ve rahat hissettirme konusunda güvenilirdir.

Tabii özel vip masaj bu tür bir masajdan daha fazlasıdır. Birçok tür masaj vardır ve bölgesel bir uygulama yeterli kalmayabilir.

vip masajı teknikleri

Ayak masajı yaparken uyulması gereken bazı teknikler vardır.

Bir ayak masajında dikkate alınması gereken ilk şey, yeterli krem ya da losyon bulundurmanın yanı sıra, hazırda iki veya üç havlunun olmasıdır. Sert nasırı veya sert derisi olan ayaklar için besleyici bir krem ideal olacaktır ve hepsi farklı derecelerde de olsa, bir el losyonundan ya da yağından daha çok işe yarar.

Nane veya okaliptüs kokulu kremleri seven insanlar da vardır, öyle ki her ikisi de yorgun ayakların yenilenmesinde harikalar yaratır. Doğal bir dezenfektan çay ağacı yağıdır veya kendi karışımınızı hazırlamak isterseniz, birkaç damla esans ile kokusuz kremi karıştırın.

Dikkat edilmesi gereken ikinci önemli faktör, ayak masajı yapıldığında ayakları mutlaka temiz tutmaktır, o nedenle ayakları, bir galon ılık su içinde çözünmüş olan bir fincan İngiliz tuzuyla ıslatın, çünkü bu, ayak masajına başlamadan istanbulda vip masajönce stresi gidermeye yardımcı olur.

Buna ek olarak, ayakların ve ayak parmaklarının aralarının bile tamamıyla kurulanmış olduğundan emin olun.

Ardından, ayaklara masaj yapın, bir seferde bir ayağa ve sırayla devam edin – masaja kremi tüm ayağa, üstten ve sağ taraftan başlayıp aşağıya alta doğru dikkatle uygulayarak başlayın, ve sonra ayak ve ayak bileklerine geçin.

özel masaj istanbul – keyiflenin

Sonra, birisi biraz daha derin çalışmaya ihtiyaç duyar, ayakların etrafına ayak bileklerine kadar vuruşlar uygulayarak ayakların tabanına gelin, masaj yapılan kişinin kıyafetlerini korumak için altına dikkatli şekilde bir havlu koyun.

Biraz daha fazla basınç uygulayın ve tekrar ayak tabanına giderek, kronik ağrı olabilecek noktalara daha fazla basınç uygulamaya özen göstererek devam edin.

Ayak parmaklarına masaj yaptığınızda, nazik ve dairesel hareketler yapın ve ayakları ovalarken parmakları biraz esnetin. İstanbul masöz özen göstermelidir.

Yeterince krem kullanın ve ayakları nazikçe ovalayın, ayak masajını bitirme, başlangıçta yapılan masajın yeniden tekrarlanmasıyla olur. Ayak masaj tamamlandığında, kazaya yola açabilecek kaymaları önlemek için ayak tabanlarının tamamıyla kurulandığından emin olun ve masaj bittikten sonra, ayaklar bir kez daha, yenilenmiş ve yumuşak hissedilecektir.

Umarım bu yazım ilginizi çekmiştir. Size özel vip masajı istanbul’da bulmanızı dilerim, benimle konuşmadan son kararınızı vermeyin 🙂 Dilerseniz özel türlerden olan nuru masajı hakkında olan yazımı okuyun.

Aramanızı ve tanışmamızı beklerim, kampanya sayfamdan üye olursanız vip masaj fırsatları konusunda bilginiz olur, benden söylemesi, saygı ve sevgilerimle.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

1